چگونه خرید بلیط ارزان هواپیما تهیه کنیم و چگونه مهماندار هواپیما شویم

 

هواپیماها یکی از مهمترین وسایل نقلیه در جهان می‎باشند که همه ساله هزاران نفر با استفاده از آنها و با تهیه بلیط هواپیما موفق به انجام انواع سفر هوایی خواهند شد. در این نوع وسایل نقلیه که در تمامی نقاط جهان در حال ارائه خدمات به مسافرانی که با استفاده از بلیط هواپیما و با استفاده از بلیط خارجی در آن حضور پیدا می‎کنند هستند افرادی با عنوان خدمه پرواز در حال فعالیت می‎باشند که برخی از انها مهمانداران هواپیما نامیده می‎شوند.

 

برای اینکه یک فرد بتواند به عنوان یک مهماندار در یک هواپیما به فعالیت بپردازد نیاز است که شامل استاداردهایی باشد که در این شغل نیاز بوده است. این افراد برای اینکه بتوانند به این شغل دست پیدا کنند و خدماتی را در طول پرواز به مسافرانی که با تهیه خرید بلیط هواپیما و یا با تهیه بلیط ارزان هواپیما قصد انجام سفر هوایی را دارند ارائه کنند باید این استانداردهای موجود در آن زمینه را رعایت کنند و حتما برای خرید بلیط هواپیما عجله نکنید و با حوصله خرید کنید.

علاوه‎بر این استانداردها برخی از شرکت‎های هواپیمایی قوانینی سخت و تعجب‎آور نیز برای افرادی که علاقه دارند در این زمینه به فعالیت بپردازند در نظر گرفته‎اند که برای دسترسی به این شغل باید آنها را نیز شامل شوند. در ادامه در مورد استانداردهای موجود در این شغل که افراد نیاز به داشتن و رعایت کردن آنها می‎باشند خواهیم پرداخت.

 

قد و گستره دستان

این دو عامل را می‎توان به عنوان دو عامل اصلی در استخدام مهمانداران هواپیما در نظر گرفت. در صورتیکه فردی می‎خواهد تا به عنوان یک مهماندار در هواپیمایی که افراد زیادی با استفاده از بلیط هواپیما و بلیط خارجی قصد انجام سفر هوایی را دارند حضور پیدا کند باید قدی بین 160 تا 189 سانت داشته باشد که این ارتفاع بدون کفش محاسبه خواهد شد.

البته این مقدار برای مردانی که به این شغل علاقه‎مند هستند کمی بیشتر نیز ممکن است باشد. به عنوان مثال در یکی از شرکت‎های هواپیمایی که همه ساله افراد زیادی با استفاده از بلیط هواپیما و با بلیط ارزان هواپیما از خدمات آن استفاده می‎کنند شرکت هواپیمایی اتحاد است که در آن باید مهمانداران توانایی داشته باشند تا به ارتفاع 210 سانت دسترسی داشته باشند.

شرکت هواپیمایی امارات که یکی از بزرگترین و برترین شرکت‎های هواپیمایی می‎باشد و همه ساله هزاران مسافر با استفاده از بلیط هواپیماو با تهیه بلیط خارجی از خدمات این شرکت هواپیمایی بهره می‎برند اعتقاد دارد که باید مهمانداران یک هواپیما زمانی که بر روی پنجه پا خود ایستاده‎اند باید بتواند گستره‎ای 212 سانتی متری را پوشش دهند.

یکی دیگر از شرکت‎های هواپیمایی نیز بر این عقیده است که مهمانداران حاضر در یک پرواز باید بتوانند جسمی 10 کیلویی را به میزان 170 سانتی‎متر بدون اینکه پاهایشان از زمین بلند شود منتقل کنند. این شرکت هواپیمایی که همه ساله هزاران مسافری که با استفاده از بلیط هواپیما و بلیط ارزان هواپیما در پرواز حضور پیدا می‎کنند را به مقاصد مورد نظرشان می‎رساند ایر نیوزیلند بوده است.

 

شاخص توده بدنی

یکی از استاندارهایی که باید هر فردی که می‎خواهد به عنوان یک مهماندار در یک هواپیمایی که سالانه هزاران مسافری که با استفاده از کلاس‌های مختلف در انتخاب بلیط خارجی و تهیه بلیط ارزان هواپیما در آن حضور پیدا می‎کنند را به مقاصد مورد نظرشان منتقل می‎کند داشتن تناسبی مناسب قد و وزن این افراد می‎باشد.

داشتن اندامی متناسب و مناسب یکی از ویژگی‎های مهم برای افرادی است که به این شغل علاقه دارند. این افراد باید به شکلی دارای وزن سالم باشند و باید توده بدنی آنها در حالت نرمال قرار گرفته باشد. این شاخص دارای فرمولی خاص می‎باشد که وزن و قد فرد در آن دخالت دارند و با استفاده از آنها می‎توان به میزان توده بدنی یک شخص درسترسی داشت.

در صورتی که دارای کمبود وزن و یا اضافه وزن می‎باشد بهتر است تا قبل از رسید ن به وزن نرمال برای فعالیت در این شغل که با افراد زیادی که با استفاده از بلیط خارجی و با تهیه بلیط ارزان هواپیما در پروازهای هوایی حضور پیدا می‎کنند در تعامل هستید اقدام نکنید.

نکته‎ای جالب توجه در یکی از شرکت‎های هواپیمایی که توسط آن مسافران با تهیه بلیط خارجی و یا بلیط ارزان هواپیما موفق به انجام سفرهایی می‎شوند به 600 مهماندار از 3500 مهماندار خود به مدت شش ماه زمان داد تا به وزنی نرمال دست پیدا کنند و در غیر اینصورت اخراج خواهند شد. شرکت ایر ایندیا در چند سال اخیر دست به چنین اقدامی زده است تا بتواند خدماتی با کیفیت را به مسافران خود ارائه کند.

با توجه به قوانینی که در این شرکت هواپیمایی وجود دارد توده بدنی برای خانم‎هایی که به عنوان مهماندار در این شرکت در حال فعالیت هستند چیزی بین 18 تا 20 باید باشد و این عدد برای آقایان بهین 18 تا 25 بوده است. در صورتی که فردی غیر از این رده بندی داشته باشد بدنی نامناسب خواهد داشت.

 

ظاهر فیزیکی مهمانداران

یکی دیگر از نکات مهمی که یک مهماندار برای فعالیت داشتن در این زمینه نیاز دارد بهره بردن از ظاهری آراسته و مناسب می‎باشد.

در بسیاری از ایرلاین‎ها که توسط آنها همه ساله هزاران مسافر با استفاده از بلیط خارجی و بلیط ارزان هواپیما موفق به انجام سفرهای هوایی می‎شوند اعلام شده است که برای مهمانداران و خدمه پرواز از خط مشی‎هایی مشخص در رابطه با ظاهر می‎باشند و برای استفاده از افراد و بکارگیری آنها در این شغل از آن اصول استفاده می‎کنند همچنین چگونه می توانم یک بلیط ارزان هواپیما رزرو کنم و لذت ببرم؟

امریکن ایرلاین بر این عقیده است که دندان‎های یک مهماندار باید تمیز و مرتب باشد و حالتی طبیعی داشته باشد. در این شغل افراد باید دندان‎های جلویی کاملا سالم و تمیزی داشته باشند. در صورتیکه فردی از ارتودنسی استفاده می‎کند باید کاملا شفاف و بی‎رنگ باشد تا در ظاهر دندان‎ها تاثیر زیادی نداشته باشد.

هاوایین ایرلاین که یکی از شرکت‎های هواپیمایی بزرگ و پرطرفدار می‎باشد بر این عقیده است که ناخن‎های مهمانداران باید تمیز و مرتب باشد. نکته جالب موجود در این رابطه این موضوع می‎باشد که ناخن‎ها نباید بیش از 2 میلیمتر از سطح انگستان بلندتر باشد.

شرکت هواپیمایی یونایتد در رابطه با موی سر مردان دارای قوانینی سرسختانه می‎باشد و با توجه به آنها موی سر مهمانداران مرد نباید از استایل‎های عجیب و غریب پیروی کند. علاوه‎بر این سبیل این نوع مهمانداران نباید بیشتر از 2.2 میلیمتر از دو طرف لب‎ها پائین‎تر باشد.

 

مو و آرایش صورت

یکی از شرایطی که شخص برای بدست آوردن این شغل و ماندن در آن باید بدان پایبند باشد داشتن ظاهری آراسته می‎باشد. این ظاهر برایمردان باید به مانند دامادی باشند که با توجه به عرف جامعه و با توجه به استانداردهای آن خود را مرتب کرده است.

برای خانم‎هایی که در شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاین در حال فعالیت هستند این ظاهر باید به شکلی باشد که موهای آنها به گونه‎ای مرتب شده باشد که مناسب حضور آنها در محیط حرفه‎ای آنها باشد و آنها در طول پرواز باید از یونیفرم‎هایی بخصوص استفاده کنند و اما آشنایی با خرید بلیط ارزان هواپیما را بدانیم.

مهمانداران مردس که در این شرکت هواپیمایی در حال فعالیت می‎باشند باید دارای ظاهری آراسته باشند و رنگ مو  و رنگ پوست آنها طبیعی باشد و از مواد آرایشی استفاده نکرده باشند. خانم‎ها نیز برای استفاده از رنگ مو در این حرفه دارای محدودیت‎هایی هستند و باید از استفاده از رنگ‎هایی چون صورتی و یا بنفش و یا رنگ‎های غیر متعارف دیگر خودداری کنند.

به دلیل برخورد مسافرانی که با استفاده از انواع شرکت‎های هواپیما به سفرهای هوایی می‎روند با مهمانداران این افراد با از هر جهتی آراسته و معقول به نظر برسند. با توجه به این موضوع برای استفاده از افراد در این زمینه استاندارادها و قوانین متعددی به وجود آمده است که مهمانداران هواپیما موظف به رعایت آنها می‎باشند.

بیشتر قوانینی که در رابطه با این شغل در جهان وجود دارد با ظاهر این افراد رابطه مستقیم دارد. همانطور که گفته شد داشتن ظاهری مناسب و اندامی متناسب یکی از ویژگی‎های مهم و اساسی برای افرادی است که در این زمینه در حال فعالیت می‎باشند و شرکت‎های هواپیمایی تاکید زیادی برروی آنها دارند.

 

نظر خود را بگوئید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.