سلولیت چیست‌؟ راه درمان سلولیت

درمان سلولیت از صفر تا صد

مسلمآ همیشه استفاده از لباسهای پوشیده و پنهان کردن قسمتهای از بدن که دچار سلولیت شده و دارای توده یا برآمدگی است امکان پذیر نمیباشد ، پس باید به فکر درمان آن باشیم و چه بهتر از موثرترین روشها بهره ببریم.
هنوز هیچ درمانی آسان برای سلولیت وجود ندارد اما راه حلهایی برای کاهش عوارض ظاهری آن در همین مقاله بیان شده است ، سلولیت یک بیماری است که تقریبا 85 درصد از زنان بالای 20 سال به آن مبتلا میشوند.

سلولیت چیست ؟
سلولیت

در زیر پوست ، یک شبکه ای از رشته های بافت همبند، به نام septae،(که وظیفه نگه داشتن چربی در محل را بر عهده دارد) وجود دارد . اگر septae قوی و محکم با هم بافته نشده (از تاثیرات ژنتیک) باشند، چربی می توانید بین آنها متورم شود و ریز موج هایی روی پوست بنام سلولیت ایجاد میکند . تراکم septae در زنان کمتر از مردان است و همین امر موجب شده زنان بیشتر در معرض ابتلا به سلولیت قرار گیرند . زنان همچنین پوست نازک تری دارند ، و همچنین هورمون هایی دارند که می تواند اندازه سلول های چربی و قدرت septae را تحت تاثیر قرار دهد.
عامل کاهش وزن در کاهش سلولیت
از آنجا که نیمی از مواد تشکیل دهنده سلوليت چربی است، به نظر می رسد که کاهش وزن از طریق رژیم غذایی و ورزش کمک خواهد کرد. و ممکن است کاهش سلولیت را بدنبال داشته باشد اما بستگی به قابلیت ارتجاعی بودن پوست شما هم دارد.

راه حلهای ساده و پیچیده رفع سلولیت :

 • راه حل های موضعی

  سلولیت
  ساده ترین راه های کوتاه مدت برای بهبود ظاهر سلولیت است استفاده از یک لوسیون یا کرم است، که به دو گروه عمده تقسیم می شوند: آنهایی که حاوی کافئین هستند، و دارای یک اثر سفت کننده موقت است و به صاف کردن برجستگی ها کمک میکنند .و دسته دوم هم کرمهایی که با ویتامین A مشتق شده اند ، که در طول زمان می تواند لایه بیرونی پوست را ضخیم و توده زیر پوست را کمتر کند .

 

 • درمان های حرفه ای

  سلولیت
  1- اگر شما به دنبال یک راه حل طولانی مدت و اثربخش هستید، چند گزینه وجود دارد.
  در بسیاری از چشمه های معدنی امکان ماساژ برای افراد قرار داده میشود ، انجام ماساژ برای افزایش گردش خون و تحریک تولید کلاژن بسیار مفید است و همین امر هم به از بین بردن سلولیت کمک خواهد کرد . شما حداقل نیاز دارید 6 مرتبه در سال ماساژ بگیرید.
  سلولیت
  2- یک روش حرفه ای دیگر مراجعه به پزشک پوست است ، متخصصین پوست با تکنولوژی بالا (و گران تر) درمانی را برای رفع سلولیت ارائه میدهند. لیزر و فرکانس رادیویی دستگاه های (RF)، که هر دو استفاده ماساژ و مکش به تحریک تولید کلاژن و تغییر septae کمک میکند و باعث صاف کردن سطح پوست میشوند . این درمان نسبتا بدون است. شما حدود چهار تا هشت جلسه 30 دقیقه ای نیاز دارند، و می توانید پس از این دوره تا 50 درصد کاهش در فرورفتگی ها و بهبود سلولیت را انتظار داشته باشید. نمایان شدن نتیجه از شش ماه تا دو سال یا بیشتر طول میکشد. مدت فاصله بین هر لیزر بستگی به نظر پزشک معالج دارد اما نباید کمتر از یکماه فاصله بیوفتد پس از گذشت 8 تا 10 ماه و تکمیل دوره درمان ، فقط کافی است هر سال یکبار لیزر را تمدید کنید تا برای همیشه از شر سلولیت خلاص شوید .
  سلولیت
  3- اگر وجود سلولیت روی پوستتان شما را خیلی آزار میدهد و تمام سعیتان از بین بردن آن به هر قیمتی است (در اصطلاح خودمانی : سلولیت پوستتون رو مختون رفته) پس باید روش لیپوساکشن به کمک لیزر را حتما امتحان کنید. این روش درمان سیلولیت اغلب به نام Smartlipo شناخته میشود ، این عمل جراحی (که نیاز به بی حسی موضعی دارد) شامل قرار دادن فیبر لیزر کوچک در زیر پوست است که به ذوب شدن چربی ها کمک میکند ؛ سپس این چربی ها توسط یک کانول مکیده و از بدن خارج میگردد. این روش حدود دو ساعت طول می کشد، و شما برای چند روز درد دارید اما پس از گذشت دوره درمان از شر سلولیت و چربی های اضافه زیر پوست خلاص شده اید. اثر باقی مانده از این روش تقریبآ دائمی است بشرطی که تحت نظر پزشک خود از یک رژیم غذایی و ورزشی پیوسته پیروی کنید ، هزینه این روش درمانی بنسبت بالاست.
  پیشنهاد میشود قبل از انجام هر کدام از این روشها عواقب آن را نیز پیگیری و بررسی نمایید تا ببینید برای بدست آوردن ظاهر زیبا باید به از دست دادن چه چیزی تن دهید و آیا ارزش دارد یا خیر؟ خلاصه اینکه چشم بسته اقدام نکنید و قبل از تصمیم حتما با چند پزشک متخصص مشورت نمایید.

راه حل تضمینی و سریع رفع سلولیت

سلولیت
برای کسانی که به دنبال یک راه آسان و سریع هستند ، یک روش جدید به نام Cellulazeاختراع شده است ، که در حال حاضر در اروپا و آمریکا در دسترس میباشد. این روش درمان شبیه به LIPO به کمک لیزر است اما با استفاده از یک پرتو دو طرفه برای کاهش septae و مایع سلول های چربی در زیر پوست میباشد ، استفاده دراز مدت از این روش کاملا سلولیت را از بین میبرد و نتیجه دلخواه را برای بیمار بوجود می آورد ، اما هزینه درمان سلولیت با این روش بسیار هزینه بر و گران است .

برای محاسبه شاخص توده بدنی خود BMI اینجا کلیک کنید.

نظر خود را بگوئید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.